מה עדיף שקיות ניילון או שקיות נייר עם ידית

המתקפה של שומרי איכות הסביבה בעיצומה אך עדיין לא נמצאה חלופה שלא תפגע בקיימות כלל

מה ההבדל מבחינה שימור הסביבה בין שקיות ניילון או שקיות נייר עם ידית והאם יש פתרונות באופק

על השאלה מה עדיף שקיות ניילון או שקיות נייר עם ידית יש יותר מתשובה אחת חד משמעית וכמובן שמחקרים אשר ממומנים על ידי גורמים אינטרסנטים יכולים לספק תשובות לכאן ולכאן.

בשני המקרים גם כאשר בוחנים נזק אקולוגי, אנו מבחינים בין נזק ישיר או עקיף וכן נזק קצר טווח נזק ארוך טווח וכמובן נזק בלתי הפיך.

אין ספק כי שקיות גופיה ושקיות ניילון ויריעות ניילון אחרות על שלל צורותיהם מככבות כאחד הגורמים המזהמים ארוכי הטווח בעלי פגיעה משמעותית בקיימות.

וזאת בעיקר בשל היעדר מדיניות בלתי מתפשרת על תהליכי מחזור שפשוט לא תמיד כדאיים כלכלית בהתייחס למחזור שקיות ויריעות ניילון.

מנגד תמיד ניצבים מחקרים אשר ממומנים במרבית המקרים על ידי חברות העוסקות בהפקת משאבים שמהם מיוצרות שקיות הניילון.

באופן "מפתיע" מחקרים אלה תמיד מדגישים את העלות האקולוגית הגבוהה של תעשיית הנייר.

הן בנזקים ישרים המתבטאים בתהליך חיסול שיטתי של שטחי יער באזורי הריאות הירוקות של כדור הארץ, לצד העלות האנרגטית הגבוהה יותר באופן משמעותי הקשורה בייצור נייר.

מחקרים אלה כמעט תמיד מנסים ולעיתים מצליחים לערער, לקעקע, את התשובה הספונטנית על מה עדיף שקיות ניילון או שקיות נייר עם ידית.

מה ההבדל בנזק בין שקיות ניילון או שקיות נייר עם ידית

שקיות ניילון וגם יריעות ניילון שאינן ממוחזרות מהוות סכנה מיידית לבעלי חיים גם ביבשה אך בעיקר בים בין אם הן נאכלות שלמות וגורמות למוות של בעל החיים שאכל אותם (מות איטי או מות מהיר).

כמו כן שקיות ניילון מתכלות וגם רגילות מתפוררות ומרכיביהם נשארים במים ומזהמים אותם ואט אט נכנסים אל שרשרת המזון שבה שזורים גם בני האדם.

תהליך התפרקות של שקיות נייר עם ידית בעיקר אם הידית גם היא מנייר, הוא מהיר הרבה יותר אך לשקיות אלה גם טווח שימוש קצר יותר.

שקיות נייר עם ידית

האם שקיות אקולוגיות הן התשובה על מה עדיף שקיות ניילון או שקיות נייר עם ידית?

אכן כיום מייצרים שקיות מעמילן תירס אשר ניתן להשליך לקומפוסט והן מתפרקות יחד עם החומרים האורגניים האחרים והופכות לקומפוסט אך מאין חומר הגלם?

כבר כיום יש טענות חריפות של שומרי הסביבה נגד החקלאות התעשייתית באזורים ובארצות מסוימת שב הופכים בתי גידול של צומח וחי לשטחי גידול של מזון ותבואה בעיקר לבעלי חיים אך גם לאדם.

פגיעה בקיימות במקום אחד על מנת לייצר חומר גלם לשמירה על קיימות באזור אחר לא נשמעת כל כך כמו פתרון שניתן לבחור בו לאורך זמן.

אז מה הפתרון בשאלה מה עדיף שקיות ניילון או שקיות נייר עם ידית?

הפתרון חייב לשלב שני אלמנטים משמעותיים אחד שימוש בחומר גלם שאינו פוגע יתר על המידה במשאבי הטבע.

השני הוא תהליך התמוססות ולא תהליך התפרקות כאשר בתהליך התמוססות השקיות למעשה חוזרות למצב חומר הגלם בטרם השימוש.

אחד הפתרונות הוא שקיות ניילון ויריעות ניילון כולל לתעשייה המתמוססים כימית והופכים למים בחום גבוהה.

גם פתרון זה נותן מענה אוקולוגי הולם רק בתנאי שמדיניות המחזור בה נוקטת כל מדינה תהיה חסרת פשרות.

לסיכום:

מרבית שומרי הסביבה גורסים כי הנזק של שקיות ויריעות ניילון והסכנה לקיימות מצד שקיות עשויות ניילון הם בכל זאת אחת הסכנות המיידיות למערכות הקיימות של כדור הארץ שניתן להתערב ולמנוע אותה.

לכן יש כיום העדפה של גורמי איכות הסביבה לשימוש בשקיות נייר עם ידיות או כל צורה אחרת.

צרו איתנו קשר

Call Now Button